PORSCHE 944S

Odgovori
INŽINIR
Prispevkov: 4
Pridružen: 05 Sep 2011, 10:35

PORSCHE 944S

Odgovor Napisal/-a INŽINIR » 05 Sep 2011, 10:42

Če kdo ve bi prosil za kakšen nasvet o delih in nabavi za Porsheja 944S, kje se da dobit in po cenejši poti dele za kompletno obnovo in kateri deli pašejo od vw golfa ali katerega drugega. :?:

Uporabniški avatar
igor
Administratorji strani
Prispevkov: 340
Pridružen: 24 Maj 2010, 13:20
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: PORSCHE 944S

Odgovor Napisal/-a igor » 13 Okt 2011, 10:26

Ja vso srečo pri obnovi. Drugače pa dobra obnova stane kar lep kupček denarja. Nekaj izkušenj z obnovo ima tudi en naš član puntoshark, ki je predeloval svojega Porscha 944 s2 cabriolet. Verjetno se je tudi on posluževal s kakšnim eBay-em in odobnimi trgovinami, da je prišel do vseh svojih želenih delov za obnovo, tako da se včasih splača pogledati tudi tja.

Nekaj utrinkov njegove predelave najdeš tudi na spodnji povezavi na našem forumu in na forumu, kjer je napisal še nekaj več:

viewtopic.php?f=4&t=94

http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... 56&t=84895
lp
Igor

INŽINIR
Prispevkov: 4
Pridružen: 05 Sep 2011, 10:35

Re: PORSCHE 944S

Odgovor Napisal/-a INŽINIR » 03 Nov 2011, 07:49

Res bo šlo veliko denarja a ko bo narejen bo enkratno vozilce

INŽINIR
Prispevkov: 4
Pridružen: 05 Sep 2011, 10:35

Re: PORSCHE 944S

Odgovor Napisal/-a INŽINIR » 03 Nov 2011, 09:55

Takšen je zdaj upam da bo kaj nastalo iz tega.
Priponke

[Razširitev jpg Je bila deaktivirana in je ni mogoče prikazati.]


Uporabniški avatar
igor
Administratorji strani
Prispevkov: 340
Pridružen: 24 Maj 2010, 13:20
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: PORSCHE 944S

Odgovor Napisal/-a igor » 04 Nov 2011, 00:04

Lepo :)
Sedaj pa še nekaj časa in iskanja delov, pa se bo še en porš več vozil po naših cestah. Upam, da ti bo čimprej uspelo
lp
Igor

INŽINIR
Prispevkov: 4
Pridružen: 05 Sep 2011, 10:35

Re: PORSCHE 944S

Odgovor Napisal/-a INŽINIR » 04 Nov 2011, 10:57

Ja tudi moje želje so da bi mi uspelo čimprej zato pa bi lepoprosil če kdo kaj ve
oziroma če ima kaj literature takšne ali drugačne da mi to posreduje. Lepo prosim.

jure1
Prispevkov: 1
Pridružen: 03 Apr 2012, 11:08
Kraj: Ljubljana

Re: PORSCHE 944S

Odgovor Napisal/-a jure1 » 03 Apr 2012, 16:14

Pozdravljen Inžinir in vsi ostali,

Po prebirnaju postov sem dobil vtis, da si novinec s področja Porschejev ali saj 924-944-928-968. Najprej, če si ing. stroj. kot namiguje tvoj psevdonim, in ti nemščina in angleščina ter "googlanje" ne delata preglavic, ti svetujem, da malo pobrskaš na temo porsche 924/944 in si prebereš kakšne članke, predelave, obnove ali pač zgodovino. Veliko je tehnične literature navoljo. Če boš naletel na večje težave pri iskanju, mi pa sporoči!

Veliko fantov meni, da če so nekaj malega nekje slišali in prebrali ter kakšnega golfa ali audija "pošrafali", da že vse vedo o porschejih! Veliko komponet v porschejih je iz "regala" Audi-VW, a previdno, nekatere so modificirani. 924 in 944 I.serija, je temu tako, a je že od 944 II, kakor zgleda tudi tvoj, drugače.

Kar zadeva delov(kot že omenjeno); ebay.com, ebay.de, ebay.co.uk,... nekatere dele se da posodobiti ali obnoviti, nekatere se kot alternativa OEM delom da kupit od konkurence. Po mojih izkušnjah je veliko možnosti, ki jih ne bi našteval, ker je specifično glede na to, ali gre za motor, prenose, ležaje, podvozje,....

Za konec le še par nasvetov; Karoserija: avto je vroče galvaniziran ter na določenih mestih "body gumiran", zato NE PESKATI karoserije!!!, razen lokalno, kjer je to potrebno. Problematične točke so levi stebriček vzmetenja zaradi pregrevanja s strani izpušnega kolektorja, nosilna pločevina nosu ter blatnikov, vezne plošče pod sedežem (spoji, pozor na udarce ali udrtine), spoji pragov spredaj in zadaj, požarna pločevina (spoji pod sprednjim steklom, pločevina pod akumulatorjem), zadaj pa pločevina okoli luči ter pločevina okoli zaklopk zadnjega stekla.

Veliko uspeha pri obnovi,
lp

Uporabniški avatar
igor
Administratorji strani
Prispevkov: 340
Pridružen: 24 Maj 2010, 13:20
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: PORSCHE 944S

Odgovor Napisal/-a igor » 04 Apr 2012, 13:14

No me veseli, da smo dobili še enega strokovnjaka, ki bo s svojimi prispevki in nasveti lahko pomagal odpraviti kakšno težavico pri teh ne tako pogostih avtomobilih na našem trgu.

Pozdravljen Jure
lp
Igor

Odgovori